Fotovoltiniai saulės moduliai: viskas, ką turite žinoti prieš perkant

2024-01-24

Fotovoltiniai saulės moduliai iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti labai paprasti. Jie atrodo labai panašūs, todėl susidaro vaizdas, jog išsirinkti bus labai lengvai. Visgi nepaisant to, kad jų išvaizda panaši, jie labai skirtingi. Štai dalykai, kuriuos turite žinoti apie fotovoltinius saulės modulius prieš juos pirkdami.

Dėl paramos gali kreiptis tik tie, kurie renkasi naujus gaminius

Saulės elektrinėms yra teikiamos paramos – tą žino daugelis. Tačiau ar žinote, kaip išsirinkti gaminius, jog atitiktumėte kriterijus ir gautumėte paramą? Fotovoltiniai saulės moduliai turi būti nauji, siekiant gauti paramą. Tad jei gavote pasiūlymą įsigyti naudotus saulės modulius, turėtumėte tuoj pat atsisakyti. Ne tik dėl paramos, bet ir kitos priežasties – saulės moduliai su laiku praranda savo efektyvumą. Tad kuo senesni saulės moduliai, tuo mažiau saulės energijos gamina.

Fotovoltiniai saulės moduliai reikalauja šiek tiek priežiūros

Dažnai žmonės mano, kad saulės modulius reikia nuolat valyti ir skirti jiems daug priežiūros, tačiau tai nėra tiesa. Fotovoltiniai saulės moduliai reikalauja labai mažai priežiūros – reikia tik kartais juos nuvalyti. Ir šį procesą rekomenduojama atlikti kuo rečiau, jog nepažeistumėte saulės modulių.

Neteksite garantijos, jei montuosite saulės modulius patys

Saulės modulių montavimas yra sudėtingas procesas, kadangi saulės moduliai yra gana sunkūs ir tempti juos reikia būtent ant stogo. Tad tai ne tik sudėtingas, bet ir pavojingas procesas. Dėl šios priežasties saulės modulių nereikėtų montuoti patiems, darbą reikia palikti specialistams. Visgi yra ir dar viena priežastis, kodėl nereikia montuoti saulės modulių patiems. Jei montuosite saulės modulius patys, tuomet neteksite garantijos. Ir visiškai nesvarbu, ar jie bus pažeisti montavimo metu, ar ne.

Jei saulės moduliai bus pažeisti, gamins mažiau saulės energijos

Pažeisti saulės moduliai gamins kur kas mažiau saulės energijos, o kai kuriais atvejais – gali net apskritai jos nebegaminti. Visgi dėl to jaudintis nereikia, jei pastebėjote, kad saulės modulis pažeistas, jį galite pakeisti ir tuomet saulės elektrinė vėl gamins daugiau energijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *