Pradžia · WWW nuorodos · Fotogalerija · Dėkojame · Klauskite! Šiandien 2014 April 17, 18:51
Įvadinis puslapis
Struktūra ir kontaktai
Veikla
Paslaugos
Nuorodos
Mokykla
 • Abiturientų laidos (Pridėta dešimtoji (1971 m.) laida! Dabar yra 48 laidos iš 50.)
 • Istorija
 • Himnas (Pridėtas MP3!)
 • Taryba
 • Mokinių aktyvas
 • Pamokų laikas
 • Ugdymo procesas
 • Neformalusis ugdymas
 • Siuntiniai
 • Mes džiaugiamės
 • Rajoninių „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybų nugalėtojai
 • Rajoninės matematikos olimpiados nugalėtoja
 • Rajoninio meninio skaitymo konkurso prizininkė
 • PUIKIAI I PUSMETĮ MOKYKLĄ LANKĘ MOKINIAI
 • PIRMOJO PUSMEČIO PIRMŪNAI
 • Rajoninių mergaičių futbolo varžybų prizininkės
 • Rajoninių kvadrato varžybų prizininkės
 • Rajoninių kvadrato varžybų prizininkai
 • Rajoninių varžybų mažojo futbolo prizininkai
 • Rajoninio piešinių konkurso „Policininkas -mano bičiulis“ nugalėtoja
 • Rajoninio piešinių konkurso „Tau duotas vienas gyvenimas... saugok jį“ laureatai
 • MŪSŲ PIRMŪNAI 2012-2013 m.m.
 • Mokytojai
 • Visi mokytojai
 • Lietuvių kalbos
 • Pradinių klasių
 • Socialinių mokslų
 • Technologijų ir menų
 • Tiksliųjų mokslų
 • Užsienio kalbų
 • Lankėsi prieš
  admin 1 dieną
  sarunas 4 sav.
  LaUrA 5 sav.
  vetra 7 sav.
  tylutis 8 sav.
  Irma 9 sav.
  wiki6511 sav.
  ZeMu12 sav.
  Ignas12 sav.
  aidux12313 sav.
  Šiandien gimtadienį švenčia šie nariai.
  Šiandien gimtadienių niekas nešvenčia.
  Vartotojų tinkle
  Prisijungusių svečių: 2
  Prisijungusių narių nėra

  Registruoti nariai: 23
  Naujausias narys: sarunas

  Rūpiniesi savo vaikais? Prisidėk prie paramos! Skirk 2 procentus savo pajamų mokesčio „Germanto“ pagrindinei mokyklai!

  Velykos? Velykos... Velykos!!! (Sveikina penktokai ir aštuntokai)

  Penktokų piešinukai čia.


  Aštuntokų piešinukai čia.

  Per žemę paukščio sparnais
  Pradinukai
  Telšių Žemaitė dramos teatre vyko rajoninė pradinių klasių viktorina „Per žemę paukščio sparnais“. 4a klasės aktyviausi mokiniai Karolina Petkevičiūtė , Rytė Aleksandravičiūtė , Austėja Kaubrytė, Eva Griškutė, Guoda Kučinskytė, Edita Balbošiovaitė ir 3c klasės mokiniai Emilis Dargužis, Gabrielė Dokšaitė, Agnė Kačinskaitė, Nojus Varkalis varžėsi su Luokės vidurinės mokyklos pradinukais. Varžytuvėse mokiniai atliko po muzikinį kūrinį, atsakinėjo į klausimus, įteikė atminimo dovanėles varžovams. Laimėjo draugystė! Už aktyvumą ir sumanumą mūsų mokyklos komandai komisija įteikė šermukšnio medį. Jį pasodinome mokyklos kieme. Tikimės, jog jis sužaliuos ir džiugins praeivių akį.

  Pradinių klasių mokytojos
  Inga Kavaliūnienė, Sonata Liaudanskienė.  Mokomės šiuolaikiškai ir ilsimės prasmingai


  Šiais mokslo metais „Germanto“ pagrindinėje mokykloje įdiegta naujovių, kurios suteikė galimybių pagerinti mokymosi kokybę ir prasmingai ilsėtis. Pagal vykdytus projektus „Pedagoginių psichologinių tarnybų infrastruktūros, švietimo įstaigose dirbančių specialiųjų pedagogų, socialinių pedagogų, psichologų, logopedų darbo aplinkos modernizavimas“ ir „Bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekų modernizavimas“ mokykloje įdiegta speciali programinė įranga – „Robotel“ kalbų laboratorija, padedanti efektyviai, ne iš vadovėlio, mokytis užsienio kalbų. Tai tikra naujovė, apie kurią Lietuvoje dar nedaug kas žino.
  Kalbų laboratorijoje yra 11 darbo vietų, iš kurių 10 skirta mokiniams. Naudodamiesi ausinėmis ir mikrofonais, mokiniai turi galimybę įrašyti savo garsines užduotis, jas išklausyti, išgirsti tarties klaidas, palyginti su taisyklinga tartimi. Dirbdami poromis, gali kurti dialogus įvairiomis temomis, lavinti kalbėjimo įgūdžius. Svarbu ir tai, kad kiekvienas mokinys kalbų laboratorijoje gali susikaupti, dirbti jam priimtinu tempu, pataisyti klaidas, užduotį atlikdamas dar kartą. Įdomios, mokinių mėgstamos apklausų užduotys: klausimai – atsakymai peržiūrėjus vaizdo klipą, dainų teksto užpildymas praleistais žodžiais ir kt.
  Kaip naudotis „Robotel“ programine įranga, užsienio kalbų mokytojus supažindino lektorius iš Vilniaus Andrius Manzurovas. Jis vedė du seminarus. Pirmajame seminare anglų kalbos mokytojos E. Račkauskienė, R. Klemanskienė ir G. Raudonienė buvo sužavėtos šios įrangos galimybėmis ir pradėjo atkakliai mokytis ja naudotis. Todėl antrajame seminare lektorius sulaukė klausimų ir didelio susidomėjimo galimybėmis kurti užduotis ir atlikti apklausas. Šiuo metu anglų kalbos mokytojos keletą kartų per savaitę dirba kalbų laboratorijoje su skirtingomis klasėmis.
  „Robotel“ kalbų laboratorijos programinę įrangą respublikoje gavo tik keletas mokyklų, o Telšių rajone – vienintelė „Germanto“mokykla. Tuo galime pasidžiaugti.
  Kita naujovė įgyvendinta vykdant pradinių klasių mokytojų sumanytą projektą “Žaidžiu ir ilsiuosi“. Puikią idėją palaikė mokyklos administracija . Mokytojų pastangos ir triūsas pasiteisino – pirmojo aukšto koridorius tapo tikru žaidimų pasauliu. Čia ant nedidelių staliukų, palangių, suoliukų vaikų laukia loto, dėlionės, stalo žaidimai, galvosūkiai. Nuskambėjus skambučiui į pertrauką vaikai skuba prie įdomiausių žaidimų „Twister“, „Lenktynės“ ir kt. . Mėgstančius piešti vilioja piešimo lentos. Kasdien jose kabinami nauji lapai ir pasiūloma įdomi piešinių tema. Koridoriuje nebeliko bėgiojimo, triukšmo, stumdymosi. Mokytojos pastebėjo, kad žaisdami vaikai iš skirtingų klasių pradėjo daugiau bendrauti, tapo draugiškesni. Į pamoką grįžta ramesni, nusiteikę mokytis. Prasmingai praleistas laisvalaikis yra svarbus asmenybės formavimuisi.
  Šis projektas dar tik įsibėgėja. Naujai išrinkta mokyklos taryba tęs pradėtą darbą – bus tvarkomas uždaras mokyklos kiemelis. Jis taps patrauklia poilsio vieta vaikams šiltuoju metų laiku. Mokyklos administracijos, mokytojų , tėvelių ir rėmėjų bendromis pastangomis jau šį pavasarį kiemelyje turėtų būti įrengtos poilsio zonos su pramogų ir žaidimų aikštelėmis.
  „Germanto “ pagrindinė mokykla keičia savo veidą – ji modernėja, gražėja ir tampa patrauklesnė joje besimokantiems ir būsimiems mokiniams. Mokykla atvira inovacijoms ir gražioms iniciatyvoms.
  Žurnalistų būrelis
  Knygos diena


  Balandžio 11 – oji mūsų mokykloje skirta KNYGAI – išminties ir žinių šaltiniui. Vyko įvairūs renginiai, į juos įsijungė visų klasių mokiniai, mokytojai, bibliotekos vedėja. Penktokai susipažino su įdomiuoju knygų pasauliu, sprendė galvosūkius, minė mįsles, iliustravo knygų ištraukas. Šeštokai rinkosi į fizikos kabinetą ir nekantravo susitikti su su poetu, „Kalvotosios Žemaitijos“ redaktoriumi Algirdu Dačkevičiumi. Svečias pristatė dvi savo knygas: „Dienų pasiklausiu“ ir „Pasaka apie galiūną Džiugą“.Iš šios knygos autorius paskaitė įdomių ištraukų, papasakojo apie redaktoriaus darbą . Kartu su A. Dačkevičiumi atvyko jo anūkė Karolina . Pritardama gitara ji gražiu savo balso tembru visiems praskaidrino nuotaiką. Susitikimo pabaigoje svečias pasiūlė viktoriną, kurios metu buvo galima laimėti knygą apie Džiugą. Prizas atiteko Dainorai Pociutei iš 6a klasės, nes ji išvardijo daugiausiai dalykų, susijusių su Džiugo vardu.
  Aktų salėje vyko viktorina „Gerbkime žodį“. Joje dalyvavo 7 – 8 klasių komandos. Įdomios ir įvairios užduotys teko komandų dalyviams. Reikėjo prisiminti patarles, nosines žodžių šaknyje, iliustruoti frazeologizmus, spręsti sudurtinių žodžių rebusą, kurti tekstą ir kt. Neliko be dėmesio ir žiūrovai, jie galėjo parodyti gimtosios kalbos žinias taisydami barbarizmus, aiškindami žodžių reikšmę.
  Į istorijos kabinetą rinkosi 9 – 10 klasių mokiniai. Istorijos mokytoja D. Balnionie nė jiems pasakojo apie Lietuvos istoriją seniau ir dabar. Mokiniai plačiau sužinojo apie pirmuosius pasaulio istorikus, apie istoriografijos pradžią Lietuvoje. Buvo įdomu išgirsti, kaip Vytauto Didžiojo asmenybę ir veiklą interpretavo skirtingų laikmečių (tarpukario, sovietmečio, emigracijos) istorikai savo veikaluose. Istorijos dabar ne tik iš knygų mokomasi. Mokiniai turėjo progos pamatyti video medžiagą apie Žalgirio mūšį, pavartyti tarybinę periodiką.
  Besiruošdami Knygos dienai mokiniai piešė plakatus, skirtus šiai progai. Juose parašytos prasmingos mintys apie knygos svarbą žmogaus gyvenime.

  Jaunosios žurnalistės Brigita ir Greta
  Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2014

  2014 m. kovo mėn. mūsų mokykla aktyviai dalyvavo respublikinėje akcijoje „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2014“. Ema Kinčinaitė (7c) ir Gabrielė Fokinaitė (8c) paruošė skaidres ir pristatė jas 5a, 5b, 6b, 6c, 7a, 7c, 8c ir 9 klasės mokiniams. Moksleiviai taip pat žiūrėjo filmus „Nekentėk tyloje“, „Elektroninės patyčios. Ar žinai, kaip jas sustabdyti?“, „Neskubėk tyčiotis“, „Jie spardo ir tavo sielą“. Policijos pareigūnė Rasa Liaučytė vaikams papasakojo apie nepilnamečių administracinę ir baudžiamąją atsakomybę, priminė jų teises ir pareigas, apžvelgė dažniausiai pasitaikančias nusikalstamas veikas. 6a klasės mokiniai lankėsi policijos komisariate, o 7b klasė susiorganizavo „Komplimentų savaitę“.
  Labai svarbu apie draugystę, emocijas, konfliktų sprendimo būdus pradėti kalbėti su pačiais mažiausiais. Štai mūsų pradinukų nuveikti darbai (klasės valandėlės, pokalbiai, diskusijos, renginukai): „Kaip spręsti nesutarimus su draugais“ (priešmokyklinė grupė), „Konfliktų sprendimo būdai. Gerosios išeitys“, „Susitaikom“, „Draugaukime“ (1a ir 1b), „Kaip susidraugauti ir išsaugoti draugystę“ (2a ir 2b), „Koks esu draugas“ (2b), „Ar mokame bendrauti? Ieškome sprendimo būdų“ (3a), „Apie gražius tarpusavio santykius klasėje“ (3b), „Mano emocijos“ (3c), „Komplimentai. Tolerantiškiausio berniuko ir mergaitės rinkimai“ (4b), „Mokomės gerbti vieni kitus“ (4c).
  Patyčios – labai aktuali problema vaikų, ypač paauglių tarpe. Kaip jų išvengti, ką daryti pakliuvus į sudėtingą situaciją, kur kreiptis pagalbos, kaip padėti draugui – visa tai sužinoti, suprasti ir pajusti turėjo galimybę visi, dalyvavę šioje akcijoje.


  Socialinė pedagogė Danutė Lekavičienė
  „Mylime, nemylime savo kiemą“


  „Mylime, nemylime savo kiemą“ spalviname, komponuojame ir piešiame.

  Būrelis BIOINFO
  Saugaus eismo pamoka

  Kovo 28d. 6a klasės mokiniai pabuvojo Policijos Komisariate, kur vyko saugaus eismo pamoka.

  Kelių policijos organizavimo ir prevencijos grupės vyriausias specialistas Paulius Zaramba kalbėjo apie pėsčiųjų, dviratininkų saugų elgesį keliuose, apie atšvaitų nešiojimo svarbą tamsiu paros metu. Telšių regiono valstybinės reikšmės kelių saugaus eismo skyriaus atstovas pateikė skaudžių įvykių faktus. Lietuvoje nuo 1990m. keliuose žuvo 16 tūkstančių,sužeista apie 144 tūkstančius žmonių.Telšių regione (Plungė,Mažeikiai,Telšiai) žuvo apie 500, o sužeista 5 tūkstančiai žmonių. Mokiniams buvo parodyti filmai apie skaudžias avarijas, kurias sukelia neblaivūs asmenys, apie saugų elgesį gatvėse.

  Pabaigoje mokiniai galėjo laimėti prizą- atšvaitą. Teisingai atsakęs į klausimą jį laimėjo Rigobertas Lukšas. Šaunuolis!


  6a klasės auklėtoja N.Valiukonienė
  Akcija „Rūšiuok“
  Pradinių klasių mokiniai jau daug žino apie atliekų rūšiavimą. Taip prisideda prie aplinkos švarinimo. Akcija „Rūšiuok“ skirta Žemės dienai.
  Puslapis 1 iš 40 1 2 3 4 > >>
  *
  Prisijungti
  Nario vardas

  Slaptažodis  Dar ne narys?
  Registruokis

  Pamiršai slaptažodį?
  Paprašyk naujo
  Kontaktai
  Telšių „Germanto“ pagrindinė mokykla
  Adresas: Žemaitės g. 37, LT- 87131 Telšiai
  Telefonas: 8-444-60266
  Faksas: 8-444-60266
  El. paštas: germanto.mokykla@gmail.com